Android Pie smartphone with 6.2" Full HD+ display, 4GB RAM, 12MP dual rear camera and 1.8 GHz octa-core processor
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | LTPS LCD |
|---|---|
| Screen Resolution | 1080 x 2270 pixels |
| Screen Size | 6.2 inch (15.7 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front | - |
|---|---|
| Rear | - |
| Flash Type | LED |
| Video Recording | 2160p (30fps), 1080p (60/30fps), 720p(120/30fps), 4K video |
| Release Date | March 2019 |
|---|---|
| Operating System | Android 9.0 (Pie) |
| Processor Type | 1.8 GHz Octa-Core Qualcomm Snapdragon 632 |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Graphics Processor Type | Adreno 506 |
| SIM Card | - |
| Battery Capacity | Not available |
| Battery Features | - |
| RAM | 4GB |
| Internal | 64GB |
| Expandable | Up to 512GB |
| Width | 75.3 mm |
|---|---|
| Height | 157 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Weight | 172 grams |
| Material | - |
| Colors | Ceramic Black |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | Yes |
| Sensors | Accelerometer, Gyrometer |
| Audio Formats | - |
| Video Formats | - |
| Maximum Data Speed | 300 Mbps (Cat.7) |
|---|---|
| WiFi | 802.11 a/b/g/n, 2.4GHz + 5GHz |
| USB | 2.0, Type-C (reversible) |
| Networks | - |
| Frequencies | - |
| Headphone jack | No |
| Connectivity Features | Bluetooth |