Android 11 with 5.0" display, 5MP camera and 1.4 GHz quad-core CPU
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | LCD |
|---|---|
| Screen Resolution | 480 x 854 pixels |
| Screen Size | 5 inch (12.7 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front |
|
|---|---|
| Rear |
|
| Flash Type | LED |
| Video Recording | - |
| Release Date | July 2021 |
|---|---|
| Operating System | Android Android 11 |
| Processor Type | 1.4GHz Quad core |
| Processor Speed | 1.4 GHz |
| Graphics Processor Type | - |
| SIM Card | Nano-SIM |
| Battery Capacity | 2000 mAh |
| Battery Features | Li-Ion |
| RAM | 1GB |
| Internal | 8GB |
| Expandable | Up to 128GB |
| Width | 71.1 mm |
|---|---|
| Height | 139.7 mm |
| Thickness | 10.2 mm |
| Weight | 155 grams |
| Material | - |
| Colors | - |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | Yes |
| Sensors | Accelerometer, Face ID, Proximity sensor |
| Audio Formats | - |
| Video Formats | - |
| Maximum Data Speed | - |
|---|---|
| WiFi | 802.11 b/g/n |
| USB | microUSB 2.0 |
| Networks | 2G |
| Frequencies |
|
| Headphone jack | Yes |
| Connectivity Features | Bluetooth, Voice over LTE (VoLTE) |