Android Pie smartphone with 6.3" CinemaVision Full HD+ display, 4GB RAM, 48MP rear camera with Quad Pixel technology and 2.2 GHz octa-core processor
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | LTPS IPS |
|---|---|
| Screen Resolution | 1080 x 2520 pixels |
| Screen Size | 6.3 inch (16 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front | - |
|---|---|
| Rear | - |
| Flash Type | Dual-LED |
| Video Recording | 2160p (30fps), 1080p (60/30fps), 720p(30fps) |
| Release Date | August 2019 |
|---|---|
| Operating System | Android 9.0 (Pie) |
| Processor Type | 2.2 GHz Octa-Core Exynos 9609 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Graphics Processor Type | Mali G72 |
| SIM Card | - |
| Battery Capacity | Not available |
| Battery Features | - |
| RAM | 4GB |
| Internal | 128GB |
| Expandable | Up to 512GB |
| Width | 71.2 mm |
|---|---|
| Height | 160.1 mm |
| Thickness | 8.7 mm |
| Weight | 180 grams |
| Material | - |
| Colors | Bronze Gradient, Sapphire Gradient |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | Yes |
| Sensors | Accelerometer, Gyrometer |
| Audio Formats | - |
| Video Formats | - |
| Maximum Data Speed | 300 Mbps (Cat.6) |
|---|---|
| WiFi | 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4GHz + 5GHz |
| USB | 2.0, Type-C (reversible) |
| Networks | - |
| Frequencies | - |
| Headphone jack | No |
| Connectivity Features | Bluetooth |