Android Pie smartphone with 6.2" HD+ Max Vision display, 3GB RAM, 12MP rear camera and 1.8 GHz octa-core processor
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | LTPS IPS LCD |
|---|---|
| Screen Resolution | 720 x 1570 pixels |
| Screen Size | 6.2 inch (15.7 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front | - |
|---|---|
| Rear | - |
| Flash Type | LED flash |
| Video Recording | 1080p (30fps), 720p (30fps), 480p (30fps), 4K video |
| Release Date | February 2019 |
|---|---|
| Operating System | Android 9.0 (Pie) |
| Processor Type | 1.8 GHz Octa-Core Qualcomm Snapdragon 632 |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Graphics Processor Type | Adreno 506 |
| SIM Card | - |
| Battery Capacity | Not available |
| Battery Features | - |
| RAM | 3GB |
| Internal | 32GB |
| Expandable | Up to 512GB |
| Width | 76 mm |
|---|---|
| Height | 160.8 mm |
| Thickness | 9.4 mm |
| Weight | 198 grams |
| Material | - |
| Colors | Marine Blue |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | Yes |
| Sensors | Accelerometer, Gyrometer |
| Audio Formats | - |
| Video Formats | - |
| Maximum Data Speed | 300 Mbps (Cat.7) |
|---|---|
| WiFi | 802.11 a/b/g/n, 2.4GHz + 5GHz |
| USB | 2.0, Type-C (reversible) |
| Networks | - |
| Frequencies | - |
| Headphone jack | No |
| Connectivity Features | Bluetooth |