Water, dust and drop-proof device aimed at workers in hazardous environments.
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | - |
|---|---|
| Screen Resolution | 240 x 320 pixels |
| Screen Size | 2 inch (5.1 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front | - |
|---|---|
| Rear | - |
| Flash Type | LED |
| Video Recording | - |
| Release Date | July 2013 |
|---|---|
| Operating System | - |
| Processor Type | - |
| Processor Speed | - |
| Graphics Processor Type | - |
| SIM Card | - |
| Battery Capacity | Not available |
| Battery Features | - |
| RAM | 128MB |
| Internal | 256MB |
| Expandable | Up to 1.6GB |
| Width | 60 mm |
|---|---|
| Height | 126 mm |
| Thickness | 25 mm |
| Weight | 190 grams |
| Material | - |
| Colors | - |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | No |
| Sensors | - |
| Audio Formats | MP3, AAC, AMR, WAV |
| Video Formats | 3GP/3GPP, MPEG-4 |
| Maximum Data Speed | - |
|---|---|
| WiFi | - |
| USB | Yes |
| Networks | - |
| Frequencies | - |
| Headphone jack | No |
| Connectivity Features | Bluetooth |