5G-powered smartphone with detachable 6.8" dual-screen displays, Android 10, 10MP front camera, triple-rear cameras and octa-core Qualcomm Snapdragon 865 (LG V60 ThinQ Dual Screen may be sold separately)
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | Dual OLED FHD+ |
|---|---|
| Screen Resolution | 1080 x 2460 pixels |
| Screen Size | 6.8 inch (17.3 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front | - |
|---|---|
| Rear | - |
| Flash Type | LED |
| Video Recording | 7680 x 4320 (8K HD), 1920 x 1080 (Full HD) |
| Release Date | March 2020 |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Processor Type | Octa-Core (3 x 2.4 GHz + 1 x 2.8 GHz + 4 x 1.8 GHz) Qualcomm Snapdragon 865 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Graphics Processor Type | Adreno 650 |
| SIM Card | - |
| Battery Capacity | Not available |
| Battery Features | - |
| RAM | 8GB |
| Internal | 128GB |
| Expandable | - |
| Width | 77.6 mm |
|---|---|
| Height | 169.3 mm |
| Thickness | 8.9 mm |
| Weight | 214 grams |
| Material | - |
| Colors | Classy Blue |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | Yes |
| Sensors | Accelerometer, Gyrometer |
| Audio Formats | MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DFF, DSF, APE |
| Video Formats | H.263, H.264, HEVC, MPEG-4, VP8, VP9 |
| Maximum Data Speed | - |
|---|---|
| WiFi | 802.11 a/b/g/n/ac/ax (Dual Band) |
| USB | 3.1, Type-C (Reversible) |
| Networks | - |
| Frequencies | - |
| Headphone jack | No |
| Connectivity Features | Bluetooth |