Android 10 smartphone with 6.5" Max Vision HD+ display, 13MP + 2MP dual rear cameras, 3GB RAM, 1.8 GHz octa-core processor and 5000 mAh battery
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | IPS TFT LCD |
|---|---|
| Screen Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Screen Size | 6.5 inch (16.5 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front | - |
|---|---|
| Rear | - |
| Flash Type | LED flash |
| Video Recording | FHD (60/30fps) |
| Release Date | January 2021 |
|---|---|
| Operating System | Android 10.0 |
| Processor Type | 1.8GHz octa-core Kryo™ 260 CPU, Qualcomm Snapdragon 460 |
| Processor Speed | 1.8 GHz |
| Graphics Processor Type | Adreno™ 610 |
| SIM Card | - |
| Battery Capacity | Not available |
| Battery Features | - |
| RAM | 3GB |
| Internal | 32GB |
| Expandable | Up to 512GB |
| Width | 76 mm |
|---|---|
| Height | 166.6 mm |
| Thickness | 9.4 mm |
| Weight | 204 grams |
| Material | - |
| Colors | Misty Blue |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | Yes |
| Sensors | Accelerometer |
| Audio Formats | - |
| Video Formats | - |
| Maximum Data Speed | - |
|---|---|
| WiFi | 802.11 a/b/g/n/ac | 2.4 GHz + 5 |
| USB | Type-C 2.0 |
| Networks | - |
| Frequencies | - |
| Headphone jack | No |
| Connectivity Features | Bluetooth |