Android Marshmallow smartphone with 4 inches TFT screen and 5MP camera.
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | TFT |
|---|---|
| Screen Resolution | 480 x 800 pixels |
| Screen Size | 4 inch (10.2 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front | - |
|---|---|
| Rear | - |
| Flash Type | - |
| Video Recording | - |
| Release Date | May 2017 |
|---|---|
| Operating System | Android Android 6.0 (Marshmallow) |
| Processor Type | Qualcomm Snapdragon 210 |
| Processor Speed | 1.1 GHz |
| Graphics Processor Type | Adreno 304 |
| SIM Card | - |
| Battery Capacity | Not available |
| Battery Features | - |
| RAM | 1GB |
| Internal | 8GB |
| Expandable | Up to 32GB |
| Width | 64.5 mm |
|---|---|
| Height | 127 mm |
| Thickness | 11.2 mm |
| Weight | 138 grams |
| Material | - |
| Colors | Black |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | No |
| Sensors | Accelerometer |
| Audio Formats | .3gp/.mp3/.mid/.ogg/.wav/.aac/.imy |
| Video Formats | H.263, H.264 AVC, MPEG-4 |
| Maximum Data Speed | 150 Mbps (Cat.4) |
|---|---|
| WiFi | 802.11 b/g/n |
| USB | Micro 2.0 |
| Networks | - |
| Frequencies | - |
| Headphone jack | No |
| Connectivity Features | - |