Android 10 smartphone with 6.8" Full HD+ Max Vision display, 4GB RAM, 48MP Quad Rear Camera and 2.2 GHz octa-core processor
Sorry, we were not able to find any results that match your search criteria.
| Type | IPS LCD |
|---|---|
| Screen Resolution | 2400 x 1080 pixels |
| Screen Size | 6.8 inch (17.3 cm) |
| Touch Screen | Yes |
| Front | - |
|---|---|
| Rear | - |
| Flash Type | LED |
| Video Recording | 3840x2160 (4K UHD) (30 fps), 1920x1080 (Full HD) (60 fps) |
| Release Date | January 2020 |
|---|---|
| Operating System | Android 10.0 |
| Processor Type | 2.2 GHz Octa-Core (Kryo 460, 64-bit) Qualcomm® Snapdragon™ 678 SDM678 11nm |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Graphics Processor Type | Adreno 612 |
| SIM Card | - |
| Battery Capacity | Not available |
| Battery Features | - |
| RAM | 4GB |
| Internal | 128GB |
| Expandable | Up to 512GB |
| Width | 77.9 mm |
|---|---|
| Height | 169.8 mm |
| Thickness | 9 mm |
| Weight | 213 grams |
| Material | - |
| Colors | Aurora Black, Aurora White |
| Water and Dust Resistance | No |
| Intelligence | - |
|---|---|
| NFC | No |
| GPS | Yes |
| Sensors | Accelerometer, Gyrometer |
| Audio Formats | - |
| Video Formats | - |
| Maximum Data Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (CA) |
|---|---|
| WiFi | 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4GHz + 5GHz |
| USB | 2.0, Type-C (reversible) |
| Networks | - |
| Frequencies | - |
| Headphone jack | No |
| Connectivity Features | Bluetooth |